BU-3131-A-36-2
DigiKey Part Number
314-1633-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-3131-A-36-2
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Alligator Clip, Miniature, Insulated To Alligator Clip, Miniature, Insulated Test Lead 300V 1 Lead, Red
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
In-Stock: 5
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
In-Stock: 1
Alternate Length
TEST LEAD GATOR TO GATOR 12"
In-Stock: 0
TEST LEAD GATOR TO GATOR 24"
In-Stock: 0
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
TEST LEAD GATOR TO GATOR 60"