BU-3131-A-36-0
DigiKey Part Number
314-1632-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-3131-A-36-0
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Alligator Clip, Miniature, Insulated To Alligator Clip, Miniature, Insulated Test Lead 300V 1 Lead, Black
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
In-Stock: 5
Alternate Length
TEST LEAD GATOR TO GATOR 24"
In-Stock: 0
TEST LEAD GATOR TO GATOR 12"
In-Stock: 0
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
TEST LEAD GATOR TO GATOR 60"