BU-3131-A-48-2
DigiKey Part Number
BU-3131-A-48-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-3131-A-48-2
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
Detailed Description
48.0" (1219.20mm) Alligator Clip, Miniature, Insulated To Alligator Clip, Miniature, Insulated Test Lead 300V 1 Lead, Red
Category
Cable Length
48.0" (1219.20mm)
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Alternate Color
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
In-Stock: 0
Alternate Length
TEST LEAD GATOR TO GATOR 12"
In-Stock: 0
TEST LEAD GATOR TO GATOR 24"
TEST LEAD GATOR TO GATOR 36"
In-Stock: 5
TEST LEAD GATOR TO GATOR 60"