0201YA680GAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 39,467
Datasheet
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
68 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
0201YA680GAT2A
DigiKey Part Number
0201YA680GAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201YA680GAT2A
Description
CAP CER 68PF 16V NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201YA680GAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)