KGM03ACG1E680GH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 5,038
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
68 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
KGM03ACG1E680GH
DigiKey Part Number
478-KGM03ACG1E680GHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03ACG1E680GH
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03ACG1E680GH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)