GRM0335C1E680GA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 39,467
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
68 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GRM0335C1E680GA01J
DigiKey Part Number
GRM0335C1E680GA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1E680GA01J
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM0335C1E680GA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)