0201N680G160CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
68 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
0201N680G160CT
DigiKey Part Number
1292-0201N680G160CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201N680G160CT
Description
CAP CER 68PF 16V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)