C0603X332K1RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 12,612
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
TDK
TDK
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X332K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C0603X332K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X332K1RACTU
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X332K1RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)