C0603X332K1RAC3204 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 12,612
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
TDK
Image for C0603X332K1RAC3204 is not available
C0603X332K1RAC3204
DigiKey Part Number
399-C0603X332K1RAC3204TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X332K1RAC3204
Description
3300PF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)