06031C332KAZ2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06031C332KAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF15AR72A332KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031C332KAZ2A
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031C332KAZ2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)