DL5-260RW4B
DL5-260RW4B
DL Series for Test and Measurement
DL5-260RW4B
DigiKey Part Number
1003-1647-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DL5-260RW4B
Description
CONN RCPT 260POS PNL MNT
Detailed Description
260 Connector Receptacle, Hermaphroditic Contacts Panel Mount Black
Termination
Wire Wrap
Packaging
Bulk
Active
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Receptacle, Hermaphroditic Contacts
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Pitch
0.100" (2.54mm)