DL5-260PW-6A
DL5-260PW-6A
DL Series for Test and Measurement
DL5-260PW-6A
DigiKey Part Number
1003-1645-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DL5-260PW-6A
Description
CONN PLUG 260POS PNL MNT
Detailed Description
260 Connector Plug, Hermaphroditic Contacts Panel Mount Black
Termination
Solder
Packaging
Bulk
Active
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Plug, Hermaphroditic Contacts
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Pitch
0.100" (2.54mm)