2671/28RD-1000
DigiKey Part Number
49-2671/28RD-1000-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2671/28RD-1000
Description
HOOK-UP STRND 28AWG RED FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 42/44 Red 150V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.035" (0.89mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage
150V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C