2671/28BK-1000
DigiKey Part Number
W2628B-1000-ND
49-2671/28BK-1000-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2671/28BK-1000
Description
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 42/44 Black 150V 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.035" (0.89mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
150V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C