30SR991BL
DigiKey Part Number
2671-30SR991BL-ND
Manufacturer Product Number
30SR991BL
Description
39" SATA III CABLE STRAIGHT TO R
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 3.25' (990.60mm) Black Unshielded
Length
3.25' (990.60mm)
Color
Black
Wire Gauge
30 AWG
Frequency - Max
6Gbps
Additional Resources
In-Stock: 455
Alternate Color
39" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 248
Alternate Length
27" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO
In-Stock: 856
23" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 0
Unit Price:
19" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1899
16" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO