30SR685BL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2671-30SR685BL-ND |
Manufacturer | Gearmo |
Manufacturer Product Number | 30SR685BL |
Description | 27" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 2.25' (685.80mm) Black Unshielded |
Datasheet | Datasheet |
Category | Fastening Type Latch Lock |
Manufacturer Gearmo | Cable Type Flat |
Series | Usage Internal |
Packaging Bulk | Length 2.25' (685.80mm) |
Part Status Active | Color Black |
Cable Connectors SATA | Shielding Unshielded |
Number of Positions 7 | Wire Gauge 30 AWG |