CD214L-T12CALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 14,269
Littelfuse Inc.
In Stock: 7,807
Taiwan Semiconductor Corporation
KYOCERA AVX
In Stock: 955
Comchip Technology
Comchip Technology
19.9V Clamp 150.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214L-T12CALF
DigiKey Part Number
CD214L-T12CALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214L-T12CALF
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214L-T12CALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
150.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V