Image for L777TWC25W3PSY is not available
L777TWC25W3PSY
DigiKey Part Number
L777TWC25W3PSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777TWC25W3PSY
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
25 (22 + 3 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal and Coax or Power (Not Included)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C