Image for L177TWC25W3S is not available
L177TWC25W3S
DigiKey Part Number
L177TWC25W3S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177TWC25W3S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 (22 + 3 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Voltage Rating
300V
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Dielectric Material
Thermoplastic
Mounting Type
Contact Material
Bronze
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C