Image for L717TWC25W3P is not available
L717TWC25W3P
DigiKey Part Number
L717TWC25W3P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717TWC25W3P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 (22 + 3 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal and Coax or Power (Not Included)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C