CC0603JPNPO8BN821 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 1,720
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
820 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CC0603JPNPO8BN821
DigiKey Part Number
13-CC0603JPNPO8BN821TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JPNPO8BN821
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603JPNPO8BN821 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)