GRM1885C1E821JA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5,819
Datasheet
KEMET
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
820 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C1E821JA01D
DigiKey Part Number
GRM1885C1E821JA01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1E821JA01D
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1885C1E821JA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)