0603N821J250CT is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 5,819
KEMET
In Stock: 7,813
Datasheet
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
820 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603N821J250CT
DigiKey Part Number
1292-0603N821J250CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603N821J250CT
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603N821J250CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)