XP8NA1R2TL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XP8NA1R2TL |
Description | MOSFET N-CH 80V 300A TOLL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 80 V 300A (Tc) 3.75W (Ta), 333W (Tc) Surface Mount TOLL |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.2mOhm @ 100A, 10V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 424 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 25120 pF @ 60 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 3.75W (Ta), 333W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package TOLL |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Package / Case |