MG15B471K160CT is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 5,011
KEMET
In Stock: 4,180
Datasheet
Image for MG15B471K160CT is not available
MG15B471K160CT
DigiKey Part Number
1292-MG15B471K160CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MG15B471K160CT
Description
CAP CER 470PF 16V X7R 0402
Detailed Description
470 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)