0603B222J101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 732
Datasheet
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Vitramon
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603B222J101CT
DigiKey Part Number
1292-0603B222J101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603B222J101CT
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603B222J101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)