GRM188R72A222JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GRM188R72A222JA01J
DigiKey Part Number
490-GRM188R72A222JA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188R72A222JA01J
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM188R72A222JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)