GRM155R72A222KA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 8,828
Datasheet
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
GRM155R72A222KA01J
DigiKey Part Number
GRM155R72A222KA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM155R72A222KA01J
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM155R72A222KA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)