CC0603JRX7R0BB222 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 732
Datasheet
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0603JRX7R0BB222
DigiKey Part Number
13-CC0603JRX7R0BB222TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JRX7R0BB222
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)