Y4027100K000Q9R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 kOhms ±0.02% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y4027100K000Q9R
DigiKey Part Number
804-Y4027100K000Q9R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4027100K000Q9R
Description
FRSM2512 100K00 TCR0.2 0.02% S T
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)