SFR25H0006808JA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Vishay Sfernice
Stackpole Electronics Inc
Image for SFR25H0006808JA100 is not available
SFR25H0006808JA100
DigiKey Part Number
56-SFR25H0006808JA100TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0006808JA100
Description
SFR25H 5% A1 6R8
Detailed Description
6.8 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)