NFR25H0001300JA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sfernice
Image for NFR25H0001300JA100 is not available
NFR25H0001300JA100
DigiKey Part Number
56-NFR25H0001300JA100TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFR25H0001300JA100
Description
NFR25H 5% A1 130R
Detailed Description
130 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)