7V-24.576MAHE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 7,945
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
Parametric Equivalent
Aker Technology Corp
Parametric Equivalent
EPSON
QST
NextGen Components
24.576 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7V-24.576MAHE-T
DigiKey Part Number
887-1808-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-24.576MAHE-T
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24.576 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)