7V-12.000MAAJ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 1,793
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
Diodes Incorporated
IQD Frequency Products
Raltron Electronics
In Stock: 500
Taitien
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
Abracon LLC
In Stock: 460
Abracon LLC
12 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
7V-12.000MAAJ-T
DigiKey Part Number
7V-12.000MAAJ-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-12.000MAAJ-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
7V-12.000MAAJ-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)