443I23D12M00000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 3,499
Datasheet
ECS Inc.
Raltron Electronics
In Stock: 375
Vishay Dale
12 MHz ±20ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
443I23D12M00000
DigiKey Part Number
110-443I23D12M00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
443I23D12M00000
Description
12.000000 MHZ CRYSTAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)