ANT-W63-FPC-LV100M4
DigiKey Part Number
343-ANT-W63-FPC-LV100M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-W63-FPC-LV100M4
Description
ANT WIFI6 FPC 45X7 100MM MHF4
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11b/g, Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Flat Patch MHF4 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-W63-FPC-LV100M4 Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
Series
Gain
4.8dBi, 6.3dBi, 7.4dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
MHF4
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.522GHz, 6.537GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz