AANI-FB-0086-0200W
DigiKey Part Number
535-AANI-FB-0086-0200W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AANI-FB-0086-0200W
Description
FPC ANT WI-FI6E/7 TRI-BAND 2.4/
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
2
Series
Gain
3dBi, 3.6dBi, 2.7dBi
Packaging
Bag
Features
Cable - 200mm
Part Status
Active
Termination
I-PEX MHF4 (U.FL)
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency (Center/Band)
2.44GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Applications
802.11b/be/g/n/ac/ax, Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.483GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz