ANT-W63RPC1-MHF4-100
DigiKey Part Number
343-ANT-W63RPC1-MHF4-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-W63RPC1-MHF4-100
Description
RF ANT WIFI 6GHZ FLEX MHF4 100MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-W63RPC1-MHF4-100 Models
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Return Loss
-10.9dB, -9dB, -12.7dB
Series
Gain
3.7dBi, 6.1dBi, 5.9dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
WiFi
Termination
MHF4
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5GHz, 6GHz
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz