44AM1111-24-9-9CS2275
DigiKey Part Number
A141504-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44AM1111-24-9-9CS2275
Description
HOOK-UP DL STRND 24AWG WHT 1'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up, Dual Wall, Shielded Wire 19/36 White 600V 1.00' (0.30m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Length
1.00' (0.30m)
Cable Type
Voltage
600V
Wire Gauge
Operating Temperature
150°C