44AM1111-24-9-9CS2275
DigiKey Part Number
A141504-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44AM1111-24-9-9CS2275
Description
HOOK-UP DL STRND 24AWG WHT FEET
Manufacturer Standard Lead Time
73 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up, Dual Wall, Shielded Wire 19/36 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C