44AM1111-24-6-9CS2275B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
Datasheet
24 AWG Hook-Up Wire 19/36 Blue 600V
44AM1111-24-6-9CS2275B
DigiKey Part Number
44AM1111-24-6-9CS2275B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44AM1111-24-6-9CS2275B
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 600V BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
73 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C