MLASL32MSB7476KPNB25 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 2,060
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MLASL32MSB7476KPNB25
DigiKey Part Number
587-MLASL32MSB7476KPNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL32MSB7476KPNB25
Description
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASL32MSB7476KPNB25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)