GRJ32ER71A476KE11L
DigiKey Part Number
490-GRJ32ER71A476KE11LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRJ32ER71A476KE11LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRJ32ER71A476KE11LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRJ32ER71A476KE11L
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GRJ32ER71A476KE11L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)