GRJ32ER71A476KE11K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 4,994
Datasheet
47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GRJ32ER71A476KE11K
DigiKey Part Number
490-GRJ32ER71A476KE11KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRJ32ER71A476KE11KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRJ32ER71A476KE11KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRJ32ER71A476KE11K
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRJ32ER71A476KE11K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)