CDRH12D78RNP-330MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 6,615
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 591
Datasheet
In Stock: 678
Eaton - Electronics Division
In Stock: 1,456
In Stock: 18
33 µH Shielded Inductor 3.1 A 50mOhm Max Nonstandard
CDRH12D78RNP-330MC
DigiKey Part Number
CDRH12D78RNP-330MC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH12D78RNP-330MC
Description
FIXED IND 33UH 3.1A 50 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
5.5A
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)