B82477P4333M000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82477P4333M000 |
Description | FIXED IND 33UH 3.35A 52 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.35 A 52mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82477P4333M000 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 52mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm) |