PF380D25R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Altran Magnetics, LLC
In Stock: 1
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
PF380D25R
DigiKey Part Number
PF380D25R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF380D25R
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-530V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PF380D25R Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 15VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 530 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C