CWA24125 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Crouzet
In Stock: 5
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
CWA24125
DigiKey Part Number
CWA24125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWA24125
Description
SSR RELAY SPST-NO 125A 24-280V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CWA24125 Models
Category
Voltage - Input
90 ~ 280VAC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 280 V
Series
Load Current
125 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C