CN240A24R
DigiKey Part Number
CN240A24R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN240A24R
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
EDA/CAD Models
CN240A24R Models
Category
Voltage - Input
15 ~ 30VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 280 V
Series
Load Current
2 A
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C