CN048D05
DigiKey Part Number
CC1796-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN048D05
Description
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CN048D05 Models
Category
Voltage - Input
3 ~ 12VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 48 V
Series
Load Current
100 mA
Packaging
Tube
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C